Muži

Vo štvrtok podvečer vyvrcholil program časoviek elitnou kategóriu mužov. 40-kilometrová trať šla z Podlužian na juh smerom k Bánovciam, tam sa po otočke pretekári vracali cez Podlužany do Timoradze a v Krásnej Vsi sa otáčali naspäť do Podlužian. Túto trať absolvovali dvakrát. Ako prvý sa na štart postavili český pretekári, kde titul získal podľa očakávania Josef Černý z Deceunincku – Quick-Step. Titul Majstra SR si vybojoval Ronald Kuba z maďarského klubu Brigetio s časom 51:45min. V prvej 10-ke sa na 8. priečke umiestni Samuel Oros (Cycling academy Trenčín) a na 10. mieste skončil Filip Lohinský (Slávia Trenčín) obaja so stratou cez 2 minúty.

Vyjadrenie Samuela Orosa:

„Dneska to nebol z mojej strany dobrý výkon. Mal som úplne prázdne nohy, pričom som vôbec nevedel zatlačiť do pedálov. Asi to bolo spôsobené aj minulotýždňovou chorobou, kvôli ktorej som skoro vôbec netrénoval.“

Juniorky

Juniorky absolvovali 15 kilometrovú trať so štartom aj cieľom v Podlužanoch, pričom dievčatá trasu dobre poznali z minulého roka. Majstrovský titul si vybojovala Tereza Kurnická zo Slávie Trenčín. Rovinatú trať zvládla za 21 minút a 18 sekúnd s priemernou rýchlosťou 42,2 km/h. V porovnaní s Češkami bola druhá. Striebro získala Laura Lukáčová (Slávia Trenčín), s odstupom 1:06.

Vyjadrenie Terezy Kurnickej (majsterka SR):

Na časovku som sa dosť tešila. Štartovali sme pomerne skoro ráno, takže nebolo až také teplo. Išlo sa mi celkom dobre, no na ľahkých prevodoch, čo bolo na obrátkach ťažké. Samozrejme som veľmi spokojná a teším sa.“

Juniori

Juniorská trať pozostávala z dvadsiatich kilometrov, kde sa z víťazstva radoval Martin Svrček, ktorý prešiel trať rýchlosťou takmer 49 km/h a s časom 24:55. Svrček bol o 2:04, resp. 2:09 rýchlejší ako naši jazdci zo Slávie Trenčín Lukáš Sokolík – Martin Jurík, ktorí si rozdelili striebro a bronz. Dve sekundy na medailu chýbali Adamovi Grossovi (Cycling Academy Trenčín), ktorý obsadil 4. miesto.

Photo by : Ján Melicher